Diskuse pod články

Předplatitelé magazínu mají možnost diskutovat ve fóru přímo pod každým článkem. Fórum je zobrazeno pouze v případě, že je uživatel přihlášený na stránkách.

Nepřehlédněte

16.02.2013 | 10% sleva pro předplatitele magazínu na celý sortiment knih a nahrávek.

03.02.2013 | Z důvodu změny Klubu Agape na Magazín Agape byla aktualizována Pravidla používání služby. Předplacené členství v klubu bylo automaticky převedeno na předplatné magazínu ve stejné délce trvání.

21.11.2010 | Právě jsme zavedli novinku Kolektivního léčivého působení na člověka.

Ježíš léčí duši i tělo

   Takže jsem si - jako už tolikrát - položil svoji nejméně oblíbenou otázku: „Co jsi, Josefe, zase provedl?“
   Beru Hrabicovu knihu „Co nám tělo říká“. To je dobrá přítelkyně. Říká mi i to, co bych nejradši neslyšel. U hesla „koleno“ v rejstříku se mému kyvadélku ze všeho nejvíce zalíbila strana 314. Čtu:
   • prosazuje jedině svá přání …
   • nikdy ho neuspokojí to, co má …
(Říkám si jako už tolikrát: „No, lektor mnoha kurzů a dárce vějířů moudrých rad půjde zpátky do lavice!“)
   • četnými neúspěchy (k nimž patří i zranění) se bude učit skromnosti a pokoře.
   • sobecky nerespektuješ zájmy a práva druhých …
   Ano, už vím. To je ten nedávný střet s manželkou a moje „spravedlivé rozhořčení“. Je mi z toho smutno. Kolikrát už jsem byl tak necitlivý! Cožpak se to nikdy nenaučím? Pak se uklidňuji: „Vždyť víš, že ty věci se vracejí a možná ti nahoře nastavili vyšší laťku. Jde se dál. Vždyť sám rád říkáš, že to úžasné dobrodružství vývoje nikdy nekončí!“
   Lehám si do meditace a v představách s prožívám tu situaci tak, jak měla být správně. Hlavně si hlídám myšlenky, to hejno opic. Myslím, že nestačí lítost a rozhodnutí příště nepochybit. Musím mít aspoň v představě prošlápnutou správnou cestu. Dát čas a energii tomu, co je v souladu s Řádem Stvoření. Sám udělat vše, co udělat mohu. Teprve potom může být vyslyšena má prosba o pomoc z neviditelných sfér.
   Dávám si do klína hrnek s vodou a do rukou beru „Jemnohmotný obraz duše Ježíše“. Po úvodním rituálu v sobě znovu probouzím lítost při představě toho, jak jsem myslel jen na sebe a svá přání. Říkám: „ Ježíši, očisti, prosím, moji duši od sobectví, od nadřazování se nad druhé, kritizování a odsuzování“. A pak moji modlitbu pro nejtěžší chvíle: „Prosím o dar pokory, bezpodmínečné lásky a hluboké víry. Děkuji Ti Pane, děj se Tvá vůle!“
   A jak poznám, že jdu správnou cestou? Cítím se pak svobodný a mám dobrou náladu. Koleno přestalo bolet hned druhý den, což je fajn. Ale hned brzdím svoje „opojení z vítězství“: roztančit se můžu, až budu příště mnohem laskavější v podobné situaci. Až to zvládnu v praxi, v životě. A pak přijde další, těžší zkouška. A když se vyškrábu z temné díry zpět na slunko, napadne mě znovu:
   Život s Tebou, Pane, je jedno úžasné dobrodružství!

   Přeji Ti, milý čtenáři, dobrou cestu a pevný krok!

   Josef Skřivánek, 775 222 073, pepa.skrivanek@duchovni-oaza.cz


 

Hodnocení
Aktuální hodnocení: 4,8 (17 návštěvníků)
Štítky:
© 1997 - 2022 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.