Nepřehlédněte

16.02.2013 | 10% sleva pro předplatitele magazínu na celý sortiment knih a nahrávek.

03.02.2013 | Z důvodu změny Klubu Agape na Magazín Agape byla aktualizována Pravidla používání služby. Předplacené členství v klubu bylo automaticky převedeno na předplatné magazínu ve stejné délce trvání.

21.11.2010 | Právě jsme zavedli novinku Kolektivního léčivého působení na člověka.

TČM > Způsoby léčby TČM

Způsoby léčby TČM

 Akupunktura
Akupunktura je léčebná metoda, (údajně nejstarší léčebná metoda na světě - 7 tis. let) během které se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle nauky TČM leží tyto body na 12 akupunkturních drahách neboli drahách energie, tzv. meridiánech, patřící k "hlavním" orgánům v těle a na 8 tzv. mimořádných drahách. Těmi podle této nauky proudí životní energie čchi (qi) a jsou spojeny nejen s jednotlivými orgány, ale i mezi sebou. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku energie čchi a odstraňovat ji.
Existuje kolem 700 akupunkturních bodů, v běžné praxi se jich využívá kolem 200. Jednotlivé body mají velikost 0,2 až několik mm, jehly se používají nejčastěji tzv. jednorázové o průměru 0,22 mmm a délce 25 a 40 mm.
aku.jpg

• Fytoterapie
Ná základě stanovení základního syndromu  (popř. několika syndromů či kombinovaného syndromu) pacientova onemocnění předepisuje terapeut bylinné recepty, vycházející ze starých čínských receptur. Tyto však může vhodně kombinovat a modifikovat. Jejich užívání závisí na povaze onemocnění a podávají se jak několik dní, tak i po dobu mnoha měsíců.

Akupunktura může být aplikována buď samostatně, nebo v kombinaci s fytoterapií. Stejně tak fytoterapie se dá používat bez akupunktury. Postup by měl vyhodnotit terapeut podle syndromů a povahy onemocnění. Např. akutní bolest zad se dá vyřešit pouze akupunkturou, ekzémy spíše jen fytoterapií.


Dalšími vhodnými způsoby léčby dle zásad TČM jsou čínské masáže Tui Na, moxování a baňkování, příp. doporučení dietologických zásad. Tyto metody však v Agape nepraktikujeme.
© 1997 - 2024 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.