Nepřehlédněte

16.02.2013 | 10% sleva pro předplatitele magazínu na celý sortiment knih a nahrávek.

03.02.2013 | Z důvodu změny Klubu Agape na Magazín Agape byla aktualizována Pravidla používání služby. Předplacené členství v klubu bylo automaticky převedeno na předplatné magazínu ve stejné délce trvání.

21.11.2010 | Právě jsme zavedli novinku Kolektivního léčivého působení na člověka.

Kolektivní léčivé působení - návody a informace

   O tom, jak efektivní a účinná je modlitba či kolektivní působení na druhého, slyšel nebo četl snad každý. I my, v Agape, známe řadu případů, kdy právě tento způsob prosby (léčení, působení) pomohl.
   Např. letos v létě, při týdenním pobytu na Randulce, jsme všichni svorně v kruhu prosili za uzdravení jedné mé kamarádky - Marušky, která spadla na kole přímo na hlavu (helmu měla!) a několik měsíců ležela v kómatu. Po léčivé kresbě p. Brzobohaté se z kómatu sice ihned a téměř "zázračně" probrala, nereagovala však na žádné podněty. Lékařské prognózy byly velmi nepříznivé, neboť došlo k rozsáhlému krvácení do mozku a nikdo nedokázal odhadnout, jak velké poškození hlavy nastalo. Ještě ten den – po kolektivním působení všech zúčastněných a prosbě za její uzdravení – Maruška poprvé začala, byť jen očima, lehce komunikovat. Náhoda? Dnes je již Maruška z nemocnice doma, chodí, mluví, znovu se učí číst a psát a její stav se den ode dne lepší.
   Druhý případ: Když ještě p. Brzobohatá učila, jeden z jejích žáků utrpěl popáleniny na většině těla a jeho stav byl neslučitelný se životem, neboť došlo i k poškození vnitřních orgánů. Tehdy se každé ráno s celou třídou modlili za jeho uzdravení a chlapec se z toho dostal, k překvapení všech lékařů. Po náročných operacích a rehabilitacích se po třech letech vrátil do školy i do života. Myslíte, že je to opět náhoda?
   Je mi jasné, že ti hloubavější ihned namítnou, že tato a podobná zranění jsou vždy buď karmická nebo jako důsledek něčeho, co si dotyčný svým způsobem života „zasloužil“. Určitě je to svým způsobem pravda, na druhé straně však existuje milost boží a některé věci se dají ovlivnit nebo zvrátit. Pokud tak nastane, mělo by to člověka trvale změnit, včetně jeho přístupu k životu. 
   Jestliže by to takto nefungovalo, nemohli by existovat ani lékaři, ani léčitelé a jakákoliv snaha vedoucí k uzdravení by byla vlastně chybou, kterou by si měl odčinit právě ten, který se o uzdravení druhého snažil, byť z dobrého důvodu. A to už je přirozeně hloupost.
   Kdysi mi psala jedna známá a ptala se mě, proč jsme ještě nezavedli právě takovéto kolektivní působení na někoho, kdo to opravdu potřebuje. Nápad jsme hned ocenili a tímto hned můžeme vyzkoušet, jak vše bude fungovat a jaký bude zájem nejen ze strany jednotlivých žádostí, ale i vašeho přístupu.
   Myslíme si, že nápad je to vynikající a jsme jím osobně velmi nadšeni. Sami jsme zvědavi, jak se to bude celé do budoucna vyvíjet. Každý tak má šanci být velmi užitečný a podílet se na něčem tak nádherném jako je konkrétní pomoc druhým. 
 • Jednotlivé žádosti posílejte posílejte poze e-mailem na naši adresu info@agapebrno.cz, protože původné formláře v nové aplikaci webu již nefungují.
 • Působení by bylo v předem určený den vždy ve 21.30 hod. Doba působení bývá asi 5 až 10 minut.
 • Forma působení může být jakákoliv. Každý je zvyklý na svůj způsob koncentrace, působení či modlitbu, nesmí zde však chybět formulka ve smyslu „Je-li z boží vůle dovoleno…“
 • Kliknutím na symbol hvězdičky pod textem každého jednotlivého případu lze přislíbit svoji účast na večerním působení. Bude tak možné poznat, jak velká skupina se dokáže sejít k vyhlášenému termínu. Svoje anonymní potvrzení můžete zaslat kdykoliv, jestliže budete vědět, že se v daný večer připojíte k meditaci, ale zrovna nebudete sedět u počítače. Vyjádření spoluúčasti na meditaci není přirozeně povinné, ale tato informace pomůže jak žadateli, tak i nám v Agape zpětně vyhodnocovat účinek kolektivního působení.
 • Podmínkou pro zasílání prosby je pak povinnost s odstupem času popsat, jak se stav dotyčného vyvíjí. Tento text vždy ke každému případu uveřejníme a budeme mít tak možnost pozorovat smysl celého našeho počínání.
 • Nemusíte psát jen o pomoc u nemocí nebo úrazů. Můžeme také vyzkoušet poprosit o pomoc pro někoho, kdo je ve velmi těžké a neřešitelné životní situaci.
 • Čím více bližších údajů o člověku napíšete, tím přesnější a cílenější je pak směrování modlitby a enrgie pro dotyčného. Určitě by mělo být uvedeno celé jméno, ročník narození a místo bydliště (město).
 • Uveřejňovat budeme konkrétní případy pouze na placené sekci webu. Jednak kvůli spamu, nežádoucím reakcím, ale hlavně pro zajištění soukromí žadatele. Z toho také vyplývá, že žádost může poslat jen člen klubu Agape Brno.
 • Myslím, že je zbytečné připomínat fakt, že ne vždy je "dovoleno". Nenechejte se tedy odradit několika případnými neúspěchy.
 • Jednotlivé žádosti budou vystaveny jen v den působení. Poté budou skryty až do doby, než k nim dopíšeme pár vět o tom, jak se stav dotyčného vyvíjí. Od tohoto okamžiku bude celý příspěvek (žádost + vyhodnocení) vystaven trvale v archívu.
 • Na jednotlivý případ může být i několik působení.
 • Po čase vyhodnotíme, zda v projektu pokračovat nebo ne, zda je ochotno připojit se dostatečný počet lidí apod.
    
© 1997 - 2024 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.