Diskuse pod články

Členové klubu Agape mají možnost diskutovat ve fóru přímo pod každým článkem. Fórum je zobrazeno pouze v případě, že je uživatel přihlášený na stránkách.

Nepřehlédněte

16.02.2013 | 10% sleva pro předplatitele magazínu na celý sortiment knih a nahrávek.

03.02.2013 | Z důvodu změny Klubu Agape na Magazín Agape byla aktualizována Pravidla používání služby. Předplacené členství v klubu bylo automaticky převedeno na předplatné magazínu ve stejné délce trvání.

21.11.2010 | Právě jsme zavedli novinku Kolektivního léčivého působení na člověka.

Jiří Sedláček - OTEC - SYN - DUCH SVATÝ

Ježíš Nazaretský byl člověk, tedy byl lidskou bytostí s duchovní podstatou. Jeho božství se projevilo skrze spojení Jeho ducha s božským vědomím. On dal svého Ducha Bohu, a tak mohl projevovat plně, zde na zemi, Ducha svatého. V každé situaci a v každém okamžiku byl plně ve věčnosti a současně plně na zemi. Jelikož, vše je vibrace a s ní spojená energie, mohl tak zpřítomňovat - pouze skrze svou přítomnost, své vyzařování a své slovo - duchovní síly a léčivé síly Ducha svatého. To znamená, přiznáváme-li se k Ježíšovi - zde není rozdílu jestli je tomu tak v patnáctém, šestnáctém nebo jednadvacátém století, v Evropě, v Americe, v Palestině nebo kdekoliv jinde na zemi - přiznáváme se k tomu, co zde on žil a spojujeme se s tím co zde na zemi On žil. Rozhoduje, jak silné je takové rozhodnutí, taková vůle, jak vytrvale jsme v takové vůli, zda si tuto vůli v sobě průběžně udržujeme a obnovujeme.
Proč Bůh Otec? Mezi židy měla velký význam autorita otce. Co řekl otec, to bylo svaté. Poslouchat otce bylo projevem pokory před Bohem. Ježíš dal svými činy a svým odkazem na Boha jako Boha Otce židům pochopit, že jedinou cestou je odpovědnost k božskému vědomí. Oni měli tak příležitost pochopit, že není cestou pouhé dodržování lidmi stanovených zákonů, jak judaisté věřili a dodnes věří, ale život v přirozené interakci s božským vědomím. Proto byl nakonec vydán zákoníkům té doby, tzv. farizeům.
Proč Syn? Odpovědnost pouze Bohu. Boží vyzařování rozvíjí duchovní rozměr člověka, proto mluvil Ježíš o Synu Otce a vedle toho i o Synu člověka. Myslel tím Bohem daný předobraz, tj. člověka, který našel svůj přirozený duchovní vývoj v odpovědnosti k božímu vyzařování. Každý kdo dospěje k tomuto poznání a pochopení, a podle toho i žije, je ve skutečnosti synem člověka, viz. bible: "Učiňme člověka, aby byl obrazem dle naší podoby". Genesis 1-26
Proč Duch svatý? Duch svatý je jednotou duchovního vědomí s božským vědomím. Jakmile dojde k hlubšímu sjednocení ducha s božským vědomím, projevuje duch čistotu, která pouhou svou přítomností harmonizuje a tím uzdravuje vše okolo sebe. Duch svatý je zároveň duchovní láska i moudrost plně projevena v těle.

Hodnocení
Aktuální hodnocení: 4,9 (12 návštěvníků)
© 1997 - 2022 Agape Brno
všechna práva vyhrazena
předplatné magazínu | vydavatelství | mapa stránek | kontakt
Hluboká 5, 639 00 Brno | tel.: 775 563 052 | info@agapebrno.cz
Tyto webové stránky používají k poskytování svých služeb soubory Cookies. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů Cookies.